13.1.13

לפני ארבעה ימים חזרתי מניו יורק, הייתי כמעט שבועיים בעיר הגדולה. בשהותי בניו יורק ראיתי מופע קרקס כייפי ומרהיב של להקת קרקס אוסטרלית בשם ” קרקס אוז”, זה תמיד מרענן ומעורר השראה לראות מופעים ואמנות שנוצרת ומתהווה הרחק ממחוזותינו אנו. ו הבמה במופע היתה מעוצבת כאתר בניה וכל ו הנמברים של השחקנים, להטוטנים,אקרובטים הוצגו על גבי הפיגומים, בגבהים. הטכניקה הקרקסית היתה ברמה גבוהה מאוד, להקת נגנים ליוותה את המופע במוזיקה חיה עליזה,בכשרון רב והרבה חן.


לאחרונה חגגתי יום הולדת לשתי ילדות מקסימות: יהלי ושחף הן חגגו יום הולדת 7. כבר שהגעתי למקום האירוע, ההורים עיצבו את המתחם בצורה מעוררת השראה, כל המתחם היה מעוצב עם דגלים צבעוניים וקישוטים שתרמו לאוירה עליזה . יהלי ושחף עזרו לי במהירות לפרוק את ציוד הקרקס ומיד התחלנו בהתארגנות ואימונים משותפים לקראת יום ההולדת. לאחר הסבר קצר לבנות על טכניקת סיבוב הצלחות הסיניות, הן במהירות ובהתלהבות רבה החלו באימונים ותוך רגעים ספורים הן אחזו בצלחות כמו להטוטניות מקצועיות ואף הרהיבו עוז והתקדמו לתרגילים המורכבים.


שלום חברים,

הפוסט הראשון נוגע למקורות הקרקס והאבולוציה של אמנות הקרקס מימים עברו ועד לימינו אנו.

תמיד שואלים אותי איך קרה שהתגלגלתי לתחום הקרקס ומה מושך אותי בעולם הקרקס ועל כן אני מציג בפניכם את המקורות ההיסטוריים ובפוסטים הבאים אגע במקורות והמניעים האישיים. תהנו!!

אילו נולדתם לפני אלפיים שנה ברומי העתיקה, יכולתם ללכת לקרקס .

הקרקס הרומי העתיק הוא הקרקס הראשון בעולם, והמילה קרקס באה מן המילה הלטינית: קירקוס פירוש המילה קירקוס הוא: מקום עגול (זירה או כיכר), שיש בו הופעות של אנשים ושל בעלי-חיים.

 אך הקרקס של הרומאים היה שונה לחלוטין מן הקרקס של ימינו. אנחנו מתרשמים מיכולות הלהטוטנים, ועוצרים את הנשימה כשהלוליין מרחף לו על הטרפז במרומים. את הרומאים זה לא היה מרשים במיוחד. הקרקס הרומי היה אכזרי מאוד, והמשתתפים בו היו באמת מוצאים בו את מותם ( בני אדם וחיות).

האנשים שהשתתפן בהופעות, לא היו אמנים שבחרו לעבוד בקרקס. רובם היו עבדים שהרומאים הביאו מן הארצות שכבשו, או אסירים מבתי הכלא של רומא. כאשר הם נכנסו אל הזירה ונלחמו באריות ובנמרים, או זה בזה, הייתה המלחמה שלהם לחיים או למוות. החלש יותר תמיד מצא את מותו, והחזק יותר נשאר בחיים עד ההופעה הבאה. הקרקס היה בשבילם צורה של עונש.

אותנו היה מזעזע לראות אנשים ובעלי-חיים נהרגים, אבל הרומאים ראו בקרקס שלהם בידור מצוין לכל המשפחה. ככל שהמופע היה אכזרי יותר, כך הוא היה מעניין יותר בעיני הרומאים. ככל שנשפך יותר דם בזירה, כך היה הקרקס יותר מוצלח.

כאשר נפלה הקיסרות הרומית, נעלם אתה גם הקרקס האכזרי שלה.


ו ג€¬הפעלת להטוטנות-ג’אגלינגג€¬

ג€«הלהטוטנות היא אמנות מעולם הקרקס של זריקת חפצים באויר,תפיסתם ואיזונם.ג€¬

ג€«בסדנא להטוטן מקצועי מגיע עם ציוד ג’אגלינג רב, צבעוני וחדישג€¬

ג€«הסדנא מתחילה במופע המציג את כלי הג’אגלינג השונים- שמונה אלמנטים שונים מעולם הג’אגלינג: צלחות סיניות, דיאבולו, מקל פרח, כדורים, פויזים,מקל סרט,אלות קרקס…ג€¬
ג€«המופע בידורי, מרהיב ,משעשע ומשתף את הקהל, הקטעים מלוויים במוזיקה.ג€¬

ג€«לאחר המופע הקהל מתנסה בכלי הלהטוטנות בעצמו כשהמפעיל מדגים,מסביר ועוזר לקהל המשתתף .ג€¬

ג€«הסדנא היא הצלחה והנאה מובטחת, סוחפת את המבוגרים כמו גם את הילדיםו , מאתגרת ומלאת חיים .

ג€«מתאימה במיוחד: לבר\בת מצווה, אירועי חברה, ערבי גיבוש, אירועים קהילתיים, הפנינג, ימי הולדת…ג€¬
ג€«

סדנת שיווי משקלג€¬
ג€«

להיות גבוה גם אם זה ליום אחד.ג€¬
ג€«אמנות מעולם הקרקס של שיווי המשקל והאיזון הגוף.ג€¬
ג€«להטוטן מקצועי מגיע עם מספר רב של זוגות קביים המותאמות לילדים, ורולה בולה{ גליל שעליו מניחים קרש עץ ומנסים למצוא את שיווי המשקל}, מציג את טכניקת השימוש בקביים ולאחר מכן הקהל מתנסה בחוויה.ג€¬
ג€«אי אפשר לתאר את האושר והסיפוק של הילדיםו ובמיוחד לאחר שהם מצליחים.ג€¬
ג€«

מוסיף לאירוע בגבוה ובגדול!!.ג€¬

ג€«הסדנא בטוחה לגמרי, לאחר שנעשתה פעמים רבות יש לנו את הניסיון והידע לביטחון מושלם.ג€¬


להיות לולין:

מופע היכרות עם עולם הקרקס, במופע קטעים מבדרים המשלבים אלמנטים מעולם הג’אגלינג עם ליצנות מודרנית ותקשורת עם הקהל.
במהלך המופע נעבור בין האלמנטים השונים מעולם הג’אגלינג כשכל אביזר יוצג לקהל בצורה מבדרת ,מדהימה ומפתיעה.
לאחר המופע הקהל עצמו יתנסה בחווית הקרקס כשיתנסה בעצמו במגוון אביזרי הג’אגלינג באופן אקטיבי

מופע 45 דק’ כשלאחריו ההפעלה.

מופע מוצלח שמשלב גם הפעלה צבעונית, מאתגרת ואקטיבית.

מופעי אש:

מופע אש המשלב תנועה ולהטוטי אש מורכבים ומפתיעים עם מגוון אביזרים .
קסדת אש, לפידי אש,בליעת אש, מניפות אש,קפיצה דרך חישוק אש, מוט זיקוקים…
הקהל נרגש ומרותק למראה הלהבות והלהטוטים המורכבים.

ויקטור ליטו:

ויקטור ליטו הוא רקדן,להטוטן,אקרובט וליצן המגיע אלינו לאחר סיבב הופעות ברחבי העולם הגדול.
במופע הוא מציג לנו את יכולותיו המופלאות במופע רחוב קרקסי,הומוריסטי ופרוע.
מופע קצבי ווירטואוזי,מלהיב ומרגש המשלב טכניקת קרקס ברמה גבוהה אינטראקציה עם הקהל,קומדיה וצחוק. אף אחד לא ישאר אדיש!
המופע עלה לראשונה בפסטיבל עכו ובפסטיבלים באירופה זוכה להצלחה רבה ותגובות נלהבות.


ויקטור ליטו הוא דמות שהגיעה אלינו לאחר הופעות ברחבי העולם הגדול ובא לכאןו להציג את יכולותיו המופלאות במופע רחוב קרקסי ,הומוריסטי ופרוע.ג€,מופע המשלב להטוטנות ,אקרובטיקה ואומנויות קרקס מורכבות בשיתוף הקהל.
המופע עלה בפסטיבל עכו האחרון ובפסטיבלים באירופה ,זוכה להצלחה רבה!ו מופע ייחודי,מרשיםו ווירטואוזי ומבדר, ברמה גבוהה שלא משאיר אף אחד אדיש!


יום הולדת קרקסי:
יום הולדת קרקסי הוא מוצלח במיוחד,בשל היותו שילוב מנצח בין מופע מרשים ומבדר והפעלה אקטיבית וצבעונית של הילדים בכלי הקרקס השונים

תוכנית יום ההולדת:
תוכנית יום הולדת נפתחת במופע קרקס אמיתי ,מבדר,וירטואוזי שלא מן העולם הזה.
במופע אלמנטים מרהיבים הכוללים: להטוטים מורכבים עם חרבות וכדורים,קפיצה דרך חישוק אש,הקטע המפורסם עם מיטת המסמרים,איזון ארבעה כסאות על האף,להטוטי צלחות סיניות ועוד תרגילים מאתגרים ומרשימים.
כל הקטעים במופע משולבים בהומור וליצנות מודרנית,באינטראקציה מתמדת עם קהל הילדים ,שמשתלבים בחלקים מן המופע. המופע מוגש בצורה משעשעת וידידותית לילדים.
ילד יום ההולדת זוכה להתייחסות מיוחדת ,ולוקח גם הוא חלק במופע,כשהוא הופך להיות לוליין הלבוש בגדי קרקס ויחדיו נעשה להטוטים מסובכים.


שלום וברכה

שמי אלון וויסמן עוסק באומנויות הבמה והקרקס מזה למעלה מעשור.

האהבה שלי לעולם הקרקס נובעת מחיבור בין עולמות ומיומנויות שונות: אתגר פיזי ועבודת גוף, קומדיה ועבודת ליצנות מודרנית,תאטרון פיזי ועבודת השחקן,להטוטנות ומניפולציה של חפצים, יצירתיות וחופש לברוא עולמות פנטסטיים,…

עולם ומלואו כפי שרק עולם הקרקס יכול להדהים !לקחת את הגבולות עד הקצה ואף מעבר…!

 

במהלך השנים הוכשרתי בבתי ספר מגוונים ברחבי הארץ והעולם: בית הספר תאטרון פיזי” תאטרון הגוף”,בית הספר לקרקס” קרקס פלורנטין” ת”א, בית הספר לקרקס” carampa”ספרד,בית הספר למחול” הקבוצה ביפו”…, .

 . בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות ולימודי המשך “דרמה תרפיה”: טיפול בהבעה ויצירה לילדים בכלים מעולם התאטרון, דרמה בשילוב אלמנטים מהקרקס

השתתפתי ויצרתי בהפקות קרקס ,תאטרון ומחול בפסטיבלים ותאטראות: פסטיבל ישראל,חשיפה בינלאומית, פרויקט ניסוי כלים פסטיבל עכו,פסטיבל צלילי ילדות ,פסטיבלavignion faranceו , ollriack france , tarraga spain, ועוד רבים וטובים…

עולם הבמה ככלל וקרקס לוקו בפרט,מחייבים חדשנות, עניין,יצירתיות ואתגר . כל האלמנטים הללו עומדים אל מול עיניי כשאני יוצר , בונה ומופיע. אני מקפיד להביא לבמה את החדשנות הטכנולוגית,הקומדיה, ההפתעה ,התקשורת המבדרת עם הקהל, ו”שיגעון “ברמה הגבוהה ביותר וזה מה שהופך את הקרקס המודרני למרתק ומדהים.

אשמח להצחיק, להדהים ולהפתיע אתכם בכל מקום בו תרצו בידור ברמה גבוהה ,פיות פעורים,דפיקות לב מואצות וצחוקים שלא נגמרים…

אלון, קרקס לוקו

cccd bgbgbgs sbgsb

10634_1245034206763_1256630849_723933_2785598_n_0 cccsssf ert5